این وبلاگ با تغییر رویکرد از این پس درباره طب سنتی و گیاه درمانی مطلب مینویسد
تنزیل، فراتر از یک قرآن آنلاین
نوشته شده توسط دکتر علفی در ساعت 10:53

این مطلب را از گوگل ریدر آقای علیرضا دهقان کپی کرده ام . در این ماه مبارک از برنامه تنزیل که بنظر من کاری جالب و بینظیر است استفاده نمایید . التماس دعا

 

تنزیلماه رمضان بالاخره از راه رسید و مسلمانان سرار جهان همه در این ماه کارهای خاصی را با دقت بیشتری انجام می دهند. یکی از این کارها مطالعه قرآن است. به همین مناسبت فکر کردم شما را با یک پروژه قرآنی آنلاین آشنا کنم که به قول معروف یک سر و گردن بالاتر از تمام پروژه هایی است که تا به حال دیده ام.

نام این پروژه تنزیل است و توسط دکتر حمید ضررابی زاده (فوق دکتری علوم کامپیوتر از دانشگاه کارلتون) انجام شده است. در صفحه ویکی این پروژه آمده "تنزیل پروژه قرآنی است که در سال 2007 برای بوجود آوردن متن قرآن فوق العاده صحیح برای استفاده در سایتهای دیگر بوجود آمد. هدف ما در پروژه تنزیل تولید یک متن استاندارد قرآن است تا به عنوان یک منبع قابل اطمینان در وب عرضه شود."

بدین ترتیب شما هم می توانید با استفاده از تنزیل با خیال راحت یک پروژه قرآنی را راه اندازی کنید. برای مثال می توان به پروژه ذکر اشاره کرده که نرم افزار قرانی متن باز است و می توانید یه رایگان آنرا دانلود کرده و پس از نصب بر روی سیستم خود از آن استفاده کنید. این پروژه هم از تنزیل استفاده می کند.

اما تنزیل تنها این نیست. سایت تنزیل خود سایت بسیار کامل و جالبی برای کسانی است که می خواهند قرآن را به صورت آنلاین مطالعه کنند. با ورود به سایت تنزیل با یک رابط کاربری ساده ولی گیرا روبرو می شوید. امکاناتی که می توانید از آنها استفاده کنید در ستون سمت چپ قرار گرفته اند و متن قرآن در سمت راست. می توانید در قرآن جستجو کنید. سوره و آیه مورد نظر خود را برای مطالعه انتخاب کنید. از میان 20 قاری مختلف یکی را برای شنیدن سوره مورد نظر انتخاب کنید. ترجمه قرآن را به زبانهای مختلف ببینید (فقط برای فارسی 5 ترجمه مختلف دارد). 6 رسم الخط مختلف را انتخاب کنید. اندازه و نوع فونت را هم می توانید انتخاب کنید.

 Jolfa Sites

---------------

تالارهای گفتگوی شهرستان جلفا و هادیشهر  همینجا کلیک کنید


خانواده عمرانی گرگری
نوشته شده توسط دکتر علفی در ساعت 16:47
در گذشت مرحوم مغفور میر جواد عمرانی گرگری فرزند  روحانی جلیل القدر مرحوم حاجی میرحسین عمرانی گرگری  و برادر زاده حاج میر عباس عمرانی گرگری را خدمت خانواده محترم آن مرحوم تسلیت عرض نموده و برای ایشان از درگاه یکتای بخشنده و مهربان رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و بردباری آرزو مینمایم

و به بهانه این اتفاق ناگوار قسمتی از خاطرات  حاجی آقا شاپوری گرگری را که در باره این خانواده نوشته شده از وبلاگ ایشان می آورم  لازم به یاد آوری است که در ساخت مسجد جامع هادیشهر –گرگر مرحوم میرجواد عمرانی گرگری بعنوان ناظر از طرف عموی بزرگوار خود به کارهای ساخت مسجد نظارت میکردند :

دور از انصاف است از یادآوری تنها شخصیت علمی مرحوم حاج آقای سید حسین آقا عمرانی گرگری فرزند مرحوم سید رسول که از علمای طراز اول منطقه و زهد و ورع و تقوا ایشان زبانزد خاص و عام بوده است غفلت نماییم که قریب به هشتاد سال به ارشاد مردمی در گرگر پرداخته اند از طلاب ... نجف دیده دوران زعامت مجتهد عالیقدر مرحوم مغفور آیت اله حاج شیخ عبداله ممقانی بوده و بیش از یکصد سال زندگی و در تاریخ(۱۳۷۵ در سن ۱۰۶ سالگی - نویسنده وبلاگ از روی سنگ قبر مرحوم درج نموده است .) ۰۰۰  در مولود و موطن اصلیش هادیشهر فعلی ( گرگر

) بدورد حیاط گفته و مدفون گردیده اند .

در راستای یادآوری و تشکر و قدردانی از نیکمردان و خیّرین منطقه جا دارد بر حسب وظیفه دینی و اخلاقی و اجتماعی از اقدامات بسیار چشمگیر و مهم مرحوم حاج عباس عمرانی گرگری فرزند مرحوم سیّد آقا که از سادات جلیله و ارجمند گرگر و برادرزاده مرحوم آقای حاج سیّد حسین آقا عمرانی که در بحث قبلی عرض شد ایشان جزو علمای اعلام منطقه معرّفی شده اند که مطابق با واقعیّت و حقیقت است ماجرای تقبّل کل هزینه احداثی مسجد جامع واقع در میدان امام حسین (ع) گرگر توسط معظم العلیهم یعنی حاج عباس عمرانی یادی کرده باشیم بدیهی است خدمات ایشان در رابطه با تخریب و تجدید بنای مسجد مزبور فوق العاده حائز اهمیت می باشد که برای شنونده و بیننده بی نهایت تعجب آور است که تجدید بنای مسجدی با آنهمه ساختار و عظمتی و گنبد و مناره های مربوطه که می توان گفت در شهرستان جلفا و مرند از نظر اهل فن منحصر به فرد می باشد که بیش از هشتاد میلیون تومان هزینه احداث و ایجاد آنرا پرداخت و برای اینکه احیاناً جهت تکمیل جزئی هزینه های بعدی نیز برابر وصیّتی که نمودند از ثلث ما ترک خود منظور وتاکید بر انجام آن نمودند بدیهی است ساختمان مزبور دو اشکوبه و با اصول مهندسی و معماری روز انجام یافته شک نیست یاد و نام و روح شریف این فرد مومن در پرتو فرمان مبارک الهی انما یعمر مساجد الله من آمن بالله و الیوم الآخر ابد الآباد دائم السنوات ورد و ذکر آیندگان و در دفتر باقیات صالحات الهی ثبت و ضبط خواهد بود از محضر عالی و متعالی خدای سبحان مسئلت داریم که روح پاک و مطهر این شادروان را قرین ارواح طاهره ، اجداد ماجدش فرمایاد به منه و کرمه تعالی شأنه

 Jolfa Sites


همراه با رمضان مبارک
نوشته شده توسط دکتر علفی در ساعت 10:5
 

«رمضان» در لغت از «رمضاء» به معنای شدت حرارت گرفته شده و به معنای سوزانیدن می باشد. چون در این ماه گناهان انسان بخشیده می شود، به این ماه مبارک رمضان گفته اند.

پیامبر اکرم(ص) می فرماید: «انما سمی الرمضان لانه یرمض الذنوب ؛ ماه رمضان به این نام خوانده شده است، زیرا گناهان را می سوزاند.»

رمضان نام یکی از ماه های قمری و تنها ماه قمری است که نامش در قرآن آمده است و یکی از چهار ماهی است که خداوند متعال جنگ را در آن حرام کرده است.(مگر جنبه دفاع داشته باشد.)

در این ماه کتاب های آسمانی قرآن کریم، انجیل، تورات، صحف و زبور نازل شده است.

این ماه در روایات اسلامی ماه خدا و میهمانی امت پیامبر اکرم(ص) خوانده شده و خداوند متعال از بندگان خود در این ماه در نهایت کرامت و مهربانی پذیرایی می کند؛ پیامبر اکرم(ص) می فرماید: «ماه رجب ماه خدا و ماه شعبان ماه من و ماه رمضان، ماه امت من است ، هر کس همه این ماه را روزه بگیرد بر خدا واجب است که همه گناهانش را ببخشد، بقیه عمرش را تضمین کند و او را از تشنگی و عطش دردناک روز قیامت امان دهد.»

این ماه، در میان مسلمانان از احترام، اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار و ماه سلوک روحی آنان است و مؤمنان با مقدمه سازی و فراهم کردن زمینه های معنوی در ماه های رجب و شعبان هر سال خود را برای ورود به این ماه شریف و پربرکت آماده می کنند، و با حلول این ماه با شور و اشتیاق و دادن اطعام و افطاری به نیازمندان، شب زنده داری و عبادت، تلاوت قرآن، دعا، استغفار، دادن صدقه، روزه داری و... روح و جان خود را از سرچشمه فیض الهی سیراب می کنند.

 

رسول خدا(ص) : اگر بنده ارزش ماه رمضان را بداند، آرزو می کند که سراسر سال، رمضان باشد.

رسول خدا(ص) : چون هلال ماه رمضان پدید آید، درهای دوزخ بسته گردد و درهای بهشت گشوده شود و شیاطین به زنجیر کشیده شوند.

امام علی(ع) :  روزی رسول خدا(ص) برای ما خطبه ای ایراد کرد و فرمود: ای مردم! همانا ماه با برکت و رحمت و آمرزش به شما روی آورده است. این ماه نزد خدا برترین ماه است و روزهایش برترین روزها و شبهایش برترین شبها و ساعتهایش برترین ساعات. در این ماه شما به میهمانی خدا دعوت شده اید و در زمره بهرمندان از کرامات خداوند قرار گرفته اید. در این ماه نفس های شما تسبیح خداست و خواب شما عبادت است و اعمال شما پذیرفته و دعایتان به اجابت می رسد... من برخاستم و عرض کردم: ای رسول خدا! برترین کارها در این ما چیست؟ پیامبر فرمود: ای اباالحسن! برترین کارها در این ماه خویشتنداری از حرامهای خداوند است.

رسول خدا(ص) : هر که ماه رمضان را دریابد و آمرزیده نشود، خداوند او را(از رحمت خود) دور گرداند.

رسول خدا(ص) : در خطبه اش به هنگام فرارسیدن ماه رمضان -: بدبخت کسی است، در این ماه بزرگ از آمرزش خداوند محروم ماند.

رسول خدا(ص) :  کسی که در ماه رمضان آمرزیده نشود،در کدام ماه آمرزیده شد؟

امام صادق (ع) :  کسی که در ماه رمضان آمرزیده نشود، تا ما رمضان آینده آمرزیده نگردد مگر آن که در عرفات حاضر شود .

 Jolfa Sites


گوناگون
نوشته شده توسط دکتر علفی در ساعت 10:56

گروه مشتمل بر 6 واحد تولیدی صنعتی در شمالی ترین نقطه مرزی ایران در شهرستان جلفا در منطقه آزاد ارس که توسط کوه های ارس باران احاطه شده و در همسایگی کشورهای آذربایجان و ارمنستان  قرار گرفته است . فعالیت گروه از سال 1368 با تولید تراکتور آغاز و گروه در زمینی بمساحت خدود چهار هزار متر مربع و با زیر بنایی حدود صد هزار متر مربع و حدود یکهزار نفر مستقیم و بیش از دوهزار نفر را در خود مشغول نموده بود .

ادامه مطلب اینجا

 ------------------------

معرفی یک سایت تفریحی و آموزشی

در این قسمت انواع پازل را برای دانلود شما تدارک دیده ایم ، امیدوارم مورد پسند شما عزیزان قرار بگیرد

داخل نوشته هر خانه کلیک کرده و از روی تصاویر و با کلیک روی تصاویر پازل دلخواه خود را دانلود و بصورت آنلاین بازی کنید . برای دانلود اینجا کلیک کنید

سایت اصلی با امکانات مختلف دیگر اینجا

 Jolfa Sites


نشست صمیمانه عده ای از ورزش دوستان با امام جمعه محترم و سایر مسئولین
نوشته شده توسط دکتر علفی در ساعت 1:6
 

حسینیه امیر المؤمنین هادیشهر، ساعت 19 عصر روز چهار شنبه 6/5/89 شاهد نشست صمیمانه ای بود که شاید در نوع خود بی نظیرباشد . جلسه با سخنان کوتاه آقای محمد پویانفر (فعال اجتماعی و مداح اهل بیت و مؤسس حسینیه ) در مورد منظور نشست ( تشکیل انجمنی برای حمایت از ورزش شهرستان جلفا ) آغاز شد.

وسپس امام جمعه محترم  شهزستان جلفا حجت الاسلام حاج آقای انتظاری مطالبی ایراد فرمودند و بعد معاون سیاسی فرماندار، آقای برزگر ضمن حمایت از این نوع مجالس ، جلسه را با گوش دادن به مطالب دلسوزان ورزش ادامه دادند.

لازم به توضیح است که در این جلسه، امام جمعه محترم – معاون سیاسی فرمانداری ، رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان جلفا ، بخشدار محترم و نماینده تربیت بدنی شهرستان جلفا و عده ای از پیشکسوتان ورزش منطقه  حضور داشتند.

مسئولین حاضر در جلسه قول همکاری برای رفع این مشکلات را در حد توان به اطلاع حضار رساندند.این نشست  با امضای صورت جلسه ای پایان یافت.

مسئولین قول پیگیری مسائل و مشکلات مطرح شده را دادند.

در این جلسه نماینده ورزش جانبازان و معلولین  هم مشکلات این قشر را به اطلاع مسئولین و حضار رساند که قول پیگیری از طرف مسئولین داده شد .

تصاویر بیشتر از این جلسه

d075d8rgm4hio27s49n.jpg pjeeblwzld7jhbhx447o.jpg i47z7rn7akjcww3v32o.jpg

ontg76gpes4t8rrmtxy.jpg 1gmvq2oeblb2xpowl3e.jpg

--------------------------------------------------------

مدارس نوسازی شده شهرستان جلفا از طرف اداره کل آذربایجان شرقی

 Jolfa Sites


جشن میلاد در مسجد جامع هادیشهر - گرگر
نوشته شده توسط دکتر علفی در ساعت 22:47
جشن میلاد  تقریباْ در تمام مساجد هادیشهر و در میدان قیام هادیشربر گزار شد و تصاویری که ملاحظه میفرمایید گوشه هایی از مراسم جشن مسجد جامع هادیشهر (گرگر) میباشد برای دیدن تصاویر در سایز واقعی روی آن کلیک کنید

2ugh6by8ptnph828ojf.jpg xwrqc3teb39lyy8areu6.jpg idtcbbs7inq955203o4w.jpg

72yn5qvl0tvfdvr21krf.jpg pqh7k9302goo0znvrecf.jpg f3p4sflo26miqfx7z88g.jpg

7aqxco72ae258u3bv9.jpgvjdp69ioujj5das75m9s.jpgw5ut1h6c254scbt5rp3l.jpg

 

6dk955tewusp2ski22t0.jpg 9eobf3fanmj83jnoh8k6.jpg eajmrqz77ip2miwl9b6.jpg

y70847rsg7h010aeqq0x.jpg nrvpi7zri3vy4b2aiy.jpg tx9ho4twxx90v4p3d9p.jpg

  zwjxbi49rj4whyi9994.jpg 2da8z6fdbzbqepyv86s6.jpg


تقديم بر آستان مقدس امام مهدي (عج) رضا قاسم زاده - هاديشهر
نوشته شده توسط دکتر علفی در ساعت 6:56
 

مولاي من ! د لسوخته هاي وادي عشقت ، د شتهاي طلب و معرفت و عشق را در نورديده وبر آستانه ي فنا رسيده اند . بر ما تشنگان وادي فنا، جرعه اي از ساغر مهر تو عين بقاست . ما باده پرستان ميخانه ي عشق، در انتظار پيمانه اي از دست دلبريم .

به غير از راه ميخانه رهي ديگر ندا ند د ل

که مست از جام عشق است و بسي مستانه مي سوزد

بگردان دور مشتاقان سبوي عشق را ساقي

ز شور و جذبه ي آن مي ،  لب و پيمانه مي سوزد

حجاب از چهره بگشاي و دمي از حجله بيرون آ

زليخاي دل ما بين چسان ديوانه مي سوزد

کامل این مطلب آقای قاسم زاده دبیر دبیرستانهای شهرستان جلفا و شاعر اهل بیت را در ادامه بخوانید


ادامه مطلب در وبلاگ شهرستان
 
مجموعه پیامک های این مناسبت در ادامه مطلب

نیمه شعبان پیشاپیش مبارک
نوشته شده توسط دکتر علفی در ساعت 8:56
پیشاپیش عید بزرگ نیمه شعبان سالروز تولد بزرگ منجی عالم بشریت را بر تمام دوست داران و منتظران قدومش تبریک میگوییم

اینهم آهنگ زیبای سریال فاصله ها از علی لهراسبی که هر شب از شبکه سه پخش میشود هدیه عید من بشما

از این لینک دانلود کنید

برای نصب انواع مدلهای  دعای فرج آقا امام زمان بر روی سایت یا وبلاگتان روی همین لینک کلیک کنید


 
 

شارژ ایرانسل

فال حافظ